הבלוג של Premergency

כתבות ומאמרים


מהן תרופות סבתא? זוכרים שכשהיינו ילדים ושכבנו חולים במיטה, אמא אמרה לנו שברגע שנשתה את מרק העוף של סבתא נחלים? המרק של סבתא הוצג בפנינו כתרופה מבטיחה נגד הצטננות ובאמת הפלא ופלא - המרק אכן סייע להבראתנו והחלמתנו. תרופות סבתא הן תרופות שכולם מכירים מאמא, מסבתא או מן השכנה ממול. תרופות אלו קיימות בעולם כבר אלפי שנים והמתכונים השונים עוברים מפה לאוזן ומדור לדור. על אף כי לתרופות סבתא אין הוכחה ואישוש באופן מדעי והן לא עברו בדיקות מעבדה, ניסויים קליניים ומחקרים - הן נוטות לעשות את עבודתן נאמנה ולהוכיח את יעילותם והצלחתם.
אי סבילות ללקטוז היא תופעה כלל עולמית ואותם פרטים, שאובחנו כלוקים בתופעה זו, ימנעו מאכילת חלב ומוצריו למניעת תסמינים.לקטוז הוא דו-סוכר, שנמצא בטבע רק בחלב יונקים. היונקים היחידים שבחלבם אין לקטוז הם יונקים ימיים (ארי הים). ריכוז הלקטוז בחלב אם הינו כ- 7.2g100ml , ובחלב פרה 4.7g100ml. הלקטז הוא האנזים המפרק את הלקטוז. בתינוק, הסוכר מהווה מקור אנרגיה חשוב ביותר, המאפשר צמיחה והתפתחות נאותים. הכרה בחשיבות הסוכר וחסרונו חשובים לגישה הנכונה כלפי המושג אי סבילות ללקטוז.
אולי זה נשמע לא אמיתי ואפילו מצחיק, אך בעקבות מחקרים רבים אשר נערכו ועדיין נערכים בשנים האחרונות, בכדי למצוא דרכי מניעה להתפתחות שבץ מוחי, נמצא כי חיות מחמד, כגון: חתולים או כלבים מסייעים במניעת שבץ מוחי וגם במניעת התקפי לב. ממצאי המחקר נאספו במשך 10 שנים. המחקר נערך על למעלה מ4000 מטופלים בעלי סכנה לפתח מחלות לב ושבץ מוחי.
טואול - בניית אתרים