הבלוג של Premergency

כתבות ומאמרים


תרופות סבתא

תרופות סבתא
מאת: עינב

מהן תרופות סבתא?
זוכרים שכשהיינו ילדים ושכבנו חולים במיטה, אמא אמרה לנו שברגע שנשתה את מרק העוף של סבתא נחלים? המרק של סבתא הוצג בפנינו כתרופה מבטיחה נגד הצטננות ובאמת הפלא ופלא - המרק אכן סייע להבראתנו והחלמתנו.
תרופות סבתא הן תרופות שכולם מכירים מאמא, מסבתא או מן השכנה ממול. תרופות אלו קיימות בעולם כבר אלפי שנים והמתכונים השונים עוברים מפה לאוזן ומדור לדור. על אף כי לתרופות סבתא אין הוכחה ואישוש באופן מדעי והן לא עברו בדיקות מעבדה, ניסויים קליניים ומחקרים - הן נוטות לעשות את עבודתן נאמנה ולהוכיח את יעילותם והצלחתם.
ממה עשויות תרופות סבתא?
מרשמים לתרופות סבתא לא תקבלו מהרופא שלכם וגם לא תצליחו למצוא אותם בבית המרקחת. זאת מכיוון שכל תרופות הסבתא הן תרופות טבעיות לחלוטין, הנעשות בבית ובמטבח הפרטי שלכם. תרופות אלו נרקחות מכל מיני צמחים, פרחים ומאכלים ואינן מבוססות על מרכיבים כימיים או עיבודים תעשייתיים במעבדה.
חשוב לציין, שלמרות שעד היום לא נמצאו הוכחות לכך שתרופות סבתא גורמות לנזקים בריאותיים, כדאי מאוד להשתמש בהם בתבונה, ללא הפרזה בכמויות הצריכה או במשך זמן לקיחתן. כך או כך, בכל מקרה של בעיה בריאותית אשר נמשכת מעל מספר ימים, מומלץ ואף רצוי לגשת לרופא המטפל שלכם לבדיקה. אף על פי שתרופות סבתא הוכיחו את יעילותן, ישנן מקרים בהם רק רפואה קונבנציונלית יכולה לעזור (כמו במקרים של החלמה ממחלות לב, מחלות סרטן או ניתוחים פלסטיים).
תרופות סבתא ידועות ומוכחות
כורכום - מסייע להורדת תגובות דלקתיות בגוף, להגנה מפני רעלנים, לשיפור זרימת דם, לשיפור זרימת מיצי מרה, לטיפול במחלות כבד, אולקוס ובשיבושים במערכת העיכול. 
מרק עוף - לשפעת או הצטננות קלה.
שמן דגים - מומלץ למרוח לטיפול בדלקות פרקים.
לחם שחור
 - אכילתו מונעת נדודי שינה.
צמחי מרפא - במקרים של 
דיאטה
, מומלץ לשלב מספר צמחי מרפא ולשתות אותם בתור תה, כגון: רוזמרין, שומר. 
מי מלח 
- גרגור של מי מלח מסייע לטיפול בדלקות גרון.
אבקת קינמון לתה צמחים
 - מסייעת לטיפול בכאבים, דיכאונות, הרפיית עוויתות, התקררויות וחום גבוה. 
שזיפים מיובשים - למניעת עצירות.
שקדים - מומלצים לטיפול בצרבות.
חליטת שומר - מסייעת לטפל בהרפיית התכווצויות, שחרור הקיבה, מתן שתן, הנבת חלב, חיטוי, קשיי עיכול עם גזים ועוויתות מעיים, הפרעות מעיים, כאבים בקיבה עם תחושת שובע ונפיחה, בחילות ושיהוקים. מומלץ לשתות כ-4 ספלים ביום עד להרגעה.  לבן ויוגורט - מרגיעים כוויות שמש מדרגה 1 בלבד. ניתן למרוח לבן או יוגורט על האזורים הכואבים והשרופים. בכל מקרה של כוויות קשות על העור עם שלפוחיות מומלץ ואף רצוי לגשת לרופא.  ערבוב של שמן זית עם חומץ ויין - משמשים כתחליף טבעי לטיפות האוזניים ומיועדים לכאבי אוזניים.
מיץ לימון ומי ורדים - מיועדים לטיפול בפצעי בגרות (אקנה). מעורבבים יחדיו ומורחים על הפנים למשך חצי שעה בלבד.
 
Premergency ויפה שעה אחת קודם !
טואול - בניית אתרים