צים: עובד הספינה ורב החובל מתו בלב ים
 
במהלך השבוע, כאשר האונייה הישראלית "צים ליבורנו" עשתה דרכה מסין לארה"ב, שטף גל גדול את הסיפון וסחף עובד צוות אל הים. אתמול נמצא רב החובל מוטל בחדרו ללא רוח חיים, ככל הנראה כתוצאה מהתקף לב. חוקר ורב חובל ישראלי יצאו מהארץ כדי להוביל את האונייה.
 
מאת: רועי מנדל, פורסם ב Ynet

המזל הרע ליווה את הספינה בלב ים. שני מקרי מוות אירעו בימים האחרונים על סיפונה של אוניית צים שעשתה דרכה מסין לארצות הברית.

אתמול (ו') נמצא שמואל קריספין, רב החובל של אוניית "צים ליבורנו", בחדרו ללא רוח חיים, ככל הנראה כתוצאה מהתקף לב. צוות האונייה ניסה להחיותו באמצעות הדרכה רפואית בטלפון אולם הנסיונות לא צלחו. ארבעה ימים לפני שנפטר קריספין, נפל למים ימאי קצונה שאינו ישראלי, לאחר שגל גדול שטף את סיפון הספינה. עובדי הספינה ניסו להרים אותו אולם הוא החליק שוב מידיהם ונעלם במים ועד עתה לא נמצאה גופתו.

עם הגעתה של הספינה לנמל פנמה נשלח אליה חוקר כדי לבדוק את נסיבות נפילתו ומותו של קדט הקצונה וכן את מותו של רב החובל קריספין. החוקר, אלכס גרסון ממשרד התחבורה הימי, חקר בזמנו גם את פרשת צים אסיה בה פגעה ספינה ישראלית בספינת דייגים יפנית.

גרסון יעביר את האונייה דרך תעלת פנמה אל האוקיינוס השקט ומשם ימשיך להשיטה רב חובל ישראלי שנשלח גם הוא מהארץ.

דובר צים, רן רהב, אמר ל-ynet: "אונייה המופעלת על ידי חברת עופר ספנות בשירות צים עשתה דרכה מסין לארצות הברית. במהלך ההפלגה שטף גל פתאומי לתוך הים קדט בעל אזרחות הודית. האונייה עצרה מיידית בלב ים, אך כל ניסיונות החילוץ עלו בתוהו. הטמפרטורה בים הייתה ארבע מעלות.
"בהמשך ההפלגה, יום לפני הגעת האונייה לתעלת פנמה, מצא החובל הראשון את רב החובל שמואל קריספין, רב חובל ותיק ומוערך, יושב על הכורסה בחדרו ללא רוח חיים. כל ניסיונות ההחייאה אשר נעשו בעזרת מדיקו (שירות עזרה והחייאה באמצעות הטלפון) של בית החולים רמב"ם עלו בתוהו. עופר ספנות מרכינה ראש לזכר רב החובל והימאי מהודו. האונייה הגיעה לנמל פנמה בפיקודו של חובל ראשון ובנמל הצטרף רב חובל ישראלי חדש אשר יוביל את האונייה מפנמה"
 
החייאה בטלפון ? בלב ים ? נו באמת... סקיפר?! צולל?! חובל?!בוא ולמד איך עושים את זה,
הירשם עוד היום ל- קורס עזרה ראשונה הקרוב למקום מגוריך ולמד כיצד להציל את הסובבים אותך !!
 
עוד משהו טוב מבית Premergency
Premergency ויפה שעה אחת קודם !!
טואול הקמת אתרי אינטרנט