קורס עזרה ראשונה

מה המטרה בקורס עזרה ראשונה ?

מטרת קורס עזרה ראשונה מתחלקת ל-3:
1. הצלת חיי אדם
2. מניעת התדרדרות מצב
3. מניעת סיבוכים עתידיים
 

הצלת חיי אדם ע"י קורס עזרה ראשונה:

זמן הגעה ממוצע של אמבולנס לזירת אירוע עומד על 9-10 דקות, במידה וחולה/נפגע חסר הכרה לא יקבל עד רגע הגעת האמבולנס טיפול מציל חיים ע"י עוברי אורח שיודעים להעביר באופן בסיסי קורס עזרה ראשונה, סיכויי הצלתו שואפים לאפס, זאת מפני שהמוח לא חומצן זמן ממושך והפגיעה בו גדולה מאוד ובילתי הפיכה.
ביצוע פעולות פשוטות של קורס עזרה ראשונה ע"י עוברי אורח יוכלו לספק חמצן אל מוחו של החולה/נפגע ובכך לדחות את הרס התאים הלא מחומצנים במוחו, במצב זה, גם כאשר יגיע אמבולנס לאחר זמן ממושך לזירת האירוע, סיכויי הצלת החולה/נפגע יהיו גבוהים משמעותית מסיכויו לשרוד ללא טיפול מציל חיים של קורס עזרה ראשונה מעוברי אורח במקום.
במהלך קורס עזרה ראשונה בסיסי ביותר, ניתן ללמוד כיצד ע"י פעולות פשוטות נוכל להציל את חיי הסובבים אותנו ברגע האמת.
 

מניעת התדרדרות מצב ע"י קורס עזרה ראשונה:

סיפור מקרה - נגר בן 42, עובד כנגר 21 שנים ומעולם לא נפגע במהלך עבודתו, ברגע אחד של חוסר תשומת לב, העביר יחד עם חתיכת עץ במסור את ידו הימנית... ידו נקטעה והוא החל לדמם.
מה לדעתכם היה קורה במידה והיה ממתין ללא טיפול של קורס עזרה ראשונה במקום האירוע, עד הגעת האמבולנס ?
תשובה נכונה: איבוד דם מסיבי, הלם וסביר להניח שהוא היה נמצא שוכב מחוסר הכרה בתוך שלולית דמו ללא קורס עזרה ראשונה עד להגעת האמבולנס.
לשימחתו ! הוא חשב על הסיטואציה האפשרית קודם לכן, למרות שהוא זהיר מאוד ומאחוריו שנים רבות של עבודה בטוחה וללא אירועים מיוחדים, הבין ש... כן... גם לו זה יכול לקרות ! והזמין קורס עזרה ראשונה עבורו ועבור עובדיו.
ברגע שמזכירתו החייכנית שמעה את הצרחה מאולם היצור, יצאה מיד ממשרדה, ראתה את שטף הדם ולדבריה:
"לא חשבתי פעמיים, רצתי מיד לארון העזרה הראשונה, הוצאתי חסם עורקים והנחתי על ידו הקטועה ממש כמו שלמדתי בקורס עזרה ראשונה שעברנו כאן לפני חודש, ממש ראיתי ששטף הדם פסק, הזמנתי מיד אמבולנס ועד הגעתו, חבשתי וקיבעתי את היד הקטועה... אני לא יודעת מה הייתי עושה אם לא הייתי עוברת קורס עזרה ראשונה קודם לאירוע..."
במהלך קורס עזרה ראשונה בסיסי, ניתן ללמוד כיצד תוכל למנוע את התדרדרות המצב של הסובבים אותך ברגע האמת וע"י כך להציל את חייהם!
 

מניעת סיבוכים עתידיים ע"י קורס עזרה ראשונה:

קיימים מצבים רבים, בהם על המטפל לבחור האם לעשות פעולה זו או אחרת אשר עלולה לסכן את חיי או את איכות חייו של החולה/נפגע בכדי לטפל בפגיעה אחרת, לדוגמה:
אדם חסר הכרה, ללא דופק ונשימה, אשר נמצא בתוך רכבו לאחר שפגע ברכב אחר...
האם נשאיר אותו בתוך הרכב בכדי לא לגרום לפגיעה אפשרית בעמוד השדרה ?
האם נוציא אותו מהרכב בכדי לבצע פעולות החייאה ?
האם נבצע את פעולות ההחייאה בתוך הרכב ?
דוגמה נוספת:
רוכב אופנוע, החליק בכביש, בהגיענו, מחוסר הכרה...
האם נוריד את הקסדה מראשו ונתחיל בסכמת טיפול במחוסר הכרה ?
האם נשאיר את הקסדה לראשו בכדי לא לגרום לו לפגיעה בעמוד השדרה הצווארי ?
במהלך קורס עזרה ראשונה, תוכל ללמוד, מהם שיקולי הדעת שצריכים להיות באותו הרגע, מה הבחירה הנכונה ביותר לסיטואציה הזו ואחרות, ע"י כך, תדע כיצד לטפל בסובבים אותך ברגע האמת ובנוסף, למנוע עד כמה שניתן סיבוכים עתידיים אפשריים.
 
לסיכום:
קורס עזרה ראשונה זהו קורס אשר מלמד אותנו כיצד לפעול עד להגעת הצוותים הרפואיים המקצועיים ולא במקומם, לצערנו, בעקבות מצוקת כוח אדם ותקציב, זמני הגעת האמבולנס לזירת האירוע ממושכים מאוד, הדבר בא כמובן על חשבון החולה/נפגע שכרגע ממתין ומתפלל שיגיע מישהו לסייע לו במצוקתו, לעולם אל תגיד "לי זה לא יקרה !" מחר זה יהיה הוא, מחרתיים זה אני או אתה.
חברת Premergency מעבירה קורסי עזרה ראשונה והדרכות בתחום הרפואה הדחופה בכלל, לכלל הציבור במדינת ישראל, הקורסים מועברים לציבור הרחב, לקבוצות ובודדים כאחד, לעסקים קטנים ומוסדות גדולים, מדן ועד אילת.
עשה טובה למשפחתך, עובדיך, מעסיקיך וכל הסובבים אותך... הרשם עוד היום לקורס עזרה ראשונה ולמד להציל חיי אדם ! זה בידיים שלך !
 
סוגי קורסי העזרה הראשונה המתבצעים ע"י החברה:
 
קורס נאמני החייאה
משך הקורס: 4 שעות
 
קורס נאמני החייאה מתקדמים
משך הקורס: 8 שעות
 
קורס עזרה ראשונה בסיסי - משרד התמ"ת
משך הקורס: 18 שעות
 
קורס עזרה ראשונה בסיסי
משך הקורס: 22 שעות
 
קורס מגישי עזרה ראשונה למצילים
משך הקורס: 38 שעות
 
קורס מגישי עזרה ראשונה מוסמכים
משך הקורס: 44 שעות
 
קורס מפעילי אירוע רב נפגעים
משך הקורס: 44 שעות
 
קורס מגישי עזרה ראשונה מתקדמים
משך הקורס: 60 שעות
 
קורס מגישי עזרה ראשונה בכירים
משך הקורס: 88 שעות
 
קורס חובשי רפואת חירום
משך הקורס: 176 שעות
 
חדש ויחודי ב - Premergency !!!
קורס עזרה ראשונה בבעלי חיים... הקורס בן 4 עד 22 שעות ובו נלמדים הדרכים להצלת בעלי החיים האהובים עלינו, בעלים של סוס? כלב? חתול? לראות את בעל החיים שלנו סובל מבלי שתהיה לנו אפשרות לעזור לו, זה עצוב וכואב מאוד, אנו בחברת Premergency נלמד אותך לבצע החייאה בבעל החיים שלך, נלמד אותך כיצד לאבחן מצבים מסכני חיים ומחלות שונות ומשונות.
אז למי אתם מחכים ?! הרשמו כבר עכשיו לקורס עזרה ראשונה בבעלי חיים !
 

 
 עוד משהו טוב מבית Premergency
Premergency ויפה שעה אחת קודם !!
 
 קרא עוד על קורס עזרה ראשונה להורים !
 
 
טואול הקמת אתרי אינטרנט