תינוק הקיא בשנתו, בלע את ההפרשות - ומת מחנק

טרגדיה בישוב גן יבנה. תינוק בן שנה וחצי הקיא בזמן שישן, והחל להשתעל ולשאוף את ההפרשות, מה שגרם למותו מחנק. "לו היה בבית אדם שיודע לבצע החייאה, יכול להיות שהתינוק היה ניצל", אומר הרופא שהגיע למקום
 
מאת: שמוליק חדד, פורסם ב Y-net
 
טרגדיה בגן יבנה:תינוק בן שנה וחצי נפטר בדרכו לבית החולים קפלן, לאחר שנחנק בשנתו ובלע את ההפרשות. ככל הנראה, הקיא התינוק תוך כדי שינה זמן מה לאחר שאכל. אחר-כך השתעל, ותוך כדי שיעול שאף את ההפרשות ונחנק.
למקום הוזעק צוות נט"ן של מד"א, אך קודם לכן הגיע למקום רופא מתנדב של מד"א, ד"ר שמוליק בולביק, אליו חברה בהמשך ד"ר הדס אהרונסון.
ד"ר בולביק היה באותם רגעים בניחום אבלים בגן יבנה, מספר רחובות משם. במקום באופן מקרי היה גם איש מד"א שקיבל את ההודעה במכשיר הביפר. "מיד מיהרנו הוא ואני לבית התינוק, זה היה במרחק קצר מאוד. הגענו לשם, והתחלתי לבצע החייאה. מצאנו את התינוק כשהוא מחוסר הכרה, כחול ואינו נושם. התחלנו מיד בביצוע החייאה מתקדמת. בהמשך הצטרף אלינו צוות נט"ן של מד"א לכיש. המשכנו בפעולות ההחייאה. כשהבחנו שאנחנו לא מצליחים להחזיר את קצב הלב, התייעצתי עם מנהל הנט"ן והחלטנו שלא להמשיך את פעולות ההחייאה בבית, אלא לפנותו לבית החולים". במהלך הפינוי לבית החולים קפלן ברחובות המשיכו הצוותים כל העת בפעולות החייאה, אלא שבדרך למרבה הצער נפטר התינוק והרופאים נאלצו לקבוע את מותו כבר באמבולנס.
לדברי ד"ר בולביק, לו היה במקום אדם בעל ידע בפעולות החייאה, ייתכן והתינוק היה בחיים. "אני חוזר שוב על אותה המלצה שנאמרת כל הזמן, כל אדם מנער ועד זקן חייב ללמוד לבצע החייאה בסיסית, אין לדעת מתי נזדקק לה. החייאה בסיסית נחוצה מאוד ולכן צריך שכל אחד יידע לבצע אותה".
 
הורים... טריים ו / או וותיקים כאחד, הירשמו עוד היום לקורס עזרה ראשונה להורים !!

Premergency ויפה שעה אחת קודם !!

 
 
טואול הקמת אתרי אינטרנט