צוות רפואי לא מוסמך ?!
 
שוטר שהגיע לזירת תאונה הבחין כי הפצוע מטופל ברשלנות וגילה כי אחד מאנשי הצוות שטיפלו חסר כל הכשרה רפואית. שלושה אנשי צוות של חברת אמבולנסים פרטית נעצרו ובמשטרה מזהירים: "טיפול לקוי עלול להוביל למות פצועים"
 
פורסם ב- Ynet 
רענן בן צור
01.09.09
 
כבישי הארץ המסוכנים גובים מדי יום, אבל האם כעת נשקפת לנהגים סכנה נוספת - מצד האנשים שאמורים לטפל בפצועי תאונות הדרכים?נהג מכונית פרטית, שנפצע בתאונה עם משאית סולר בצומת שער אפרים, חווה על בשרו את הסכנה הזו לאחר שצוות הצלה לא מוסמך טיפל בו.

באזור המשולש פועלות מספר חברות המפעילות שירות אמבולנסים פרטי, הנאבקות ביניהן על טיפול בפצועי תאונות ופינויים לבתי החולים - בשל התגמול הכספי הגדול. לתאונה בצומת שער אפרים הגיע צוות של אחד החברות, שהחל לטפל בנהג הפצוע, שנלכד ברכבו. אך שוטרים שהגיעו למקום הבחינו כי אנשי הצוות מתייחסים לפצוע באגרסיביות וחשדו כי הם אינם מיומנים.

בדיקה זריזה העלתה כי אחד מהם, תושב טייבה, אכן אינו פראמדיק וחסר כל הכשרה רפואית. קצין ממשטרת טייבה עבר במקום התאונה במקרה וביקש משני הגברים שטיפלו בפצוע להפסיק את עבודתם כשהבחין כיאינם מקבעים את צווארו, ומתרשלים בהלבשת הצווארון המקבע. הקצין ביקש מהשניים את תעודות ההסמכה הרפואיות שלהם, וגילה שאחד מהם אינו מוסמך.

הקצין דרש מהם להפסיק את הטיפול, כאשר לזירה הגיע אמבולנס של מד"א. הם סירבו, תקפו אותו ואת השוטרים האחרים וניסו להעלות את הפצוע לאמבולנס. השוטרים לא הניחו לשניים, ולאדם נוסף שהוזעק למקום לפנות אותו והצליחו לאפשר לצווות מד"א לפנותו לבית החולים מאיר, כשמצבו מוגדר בינוני.

שלושת אנשי הצוות של החברה הפרטית נעצרו ובמשטרה מבקשים להזהיר מפני הסכנות שבטיפול לא מקצועי בפצועים. גורם במשטרה אמר ל-ynet כי "אנחנו מתייחסים לנושא הטיפול בידי אדם בלתי-מקצועי בחומרה רבה, כי טיפול לקוי במקרים כאלה יכול לגרום נזקים קשים יותר לפצועי תאונות הדרכים, להחמיר את מצבם ואפילו להוביל למותם"
 
 

 
 
Premergency ויפה שעה אחת קודם !!
 
טואול הקמת אתרי אינטרנט